Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr Avrupa Turları / Yurtdışı Turlar / İçerik /
STOKHOLM TURU
STOKHOLM TURU
399 €
23.01.2020 / 26.01.2020 Kontenjan Var Kontenjan Var
SÖMESTRE ÖZEL !!
1.GÜN İSTANBUL - STOCKHOLM

İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde check-in işlemlerinin sonrasında rehberiniz ile buluşma. YAVUZTUR kontuarı önünde sabah saat 06:30'da buluşma. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK1793 tarifeli seferi ile saat 07:30'da Stockholm'e hareket. 13. yüzyıldan bu yana İskandinavya'nın siyaset, ekonomi ve kültür merkezi konumunda bulunan kent, Malaren Gölü'nün Baltık Denizi ile birleştiği kanalda yer alan ve Stockholm Takım Adaları olarak bilinen 14 ada üzerinde kurulmuştur.  Şehre, İsveç'ce de kütük, eski Almanca'da ise sağlamlaştırma anlamına gelen 'stock' ve 'adacık' anlamına gelen 'holm' kelimelerinden türeyerek Stockholm adı verilmiştir. Saat 10:40'da varış ve varışımızı takiben panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; Gamla Stan Adası Kraliyet Sarayı, (Saray panoramik olarak dışarıdan görülür. 1754 yılında inşa edilmiş olan Kungliga Slottet Kraliyet Sarayı, İsveç kraliyet ailesinin resmi rezidansıdır. Avrupa’nın en büyük kraliyet saraylarından biri olan büyüleyici yapı, bir Orta Çağ sarayının yıkıntıları temel alınarak barok stilinde yeniden inşa edilmiştir. Sarayın 608 odasından birçoğunun yanı sıra; Devlet Salonu, Kraliyet Hazineliği, Şövalye Birliklerinin Daireleri, III. Gustav Antika Müzesi, Kronor Müzesi ve Kraliyet Şapeli gibi bölümler de halkın ziyaretine açıktır. Sarayın önünde her cumartesi ve çarşamba 12.15, pazar günleri ise 13.15 saatlerinde üniformalı askerler tarafından nöbet devir teslim töreni gerçekleşmektedir.), Opera Binası, Belediye Sarayı (İsveçlilerin oylarıyla ülkenin en güzel binası seçilen bina, 1911 yılında Ragnar Östberg tarafından art deko stilinde inşa edilmiştir. Altın mozaikler ve renkli camlarla süslü olan büyüleyici bina içerisinde her yıl Nobel Ödülü Yemeği düzenlenmektedir.), Kungstrad Parkı, Fjallgatan Tepesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından akşam saatlerinde otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.
2.GÜN STOCKHOLM

Sabah kahvaltı sonrası tam gün gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Stockholm Kombine Turu’na katılabilirler. İskandinav yarım adasının en güzel şehri olan Stokholm’ü detaylı bir şekilde tanıma fırsatı buluyoruz. Turumuza ilk olarak Djurgarden Adası'ndan başlıyoruz. Bir zamanlar İsveç Kraliyet Ailesinin av mekanı olan, günümüzde ise bir çok müzeyi bünyesinde barındıran bu adada ilk durağımız dünyaca ünlü Vasa Müzesi'dir. Orijinal parçalarının %95’ten fazlasının korunduğu, yüzlerce oyma heykelin bulunduğu Vasa, benzersiz bir sanat hazinesi ve önde gelen turistik bir manzaradır.Gemi, Stockholm’de amaca uygun olarak yapılmış olan bir müzede sergilenmekte olup, aynı anda dokuz birbiri ile ilişkili sergiyi, zengin mal stokları bulunan bir dükkanı ve lüks bir restoranı barındırmaktadır. Vasa ile ilgili film, 16 farklı dilde izlenebilir. Vasa müzesi, İskandinavya’daki tüm diğer müzelerden daha fazla ziyaretçi çekmektedir. Stockholm sadece Vasa için bile ziyaret edilmeye değerdir.10 Ağustos 1628 tarihinde büyük bir savaş gemisi Stockholm limanından ayrılmak üzere yelken açmış. Henüz yeni inşa edilmiş olan bu gemiye tahttaki Vasa soyunun arması olan Vasa adı verilmişti. Bu heybetli olayı kutlamak için, yan taraflarındaki lombarların içinden dışarı çıkan toplardan bir selamlama atışı yapılır.Güçlü gemi liman çıkışına doğru yavaş yavaş yol alırken, aniden şiddetli bir fırtına çıkar. Vasa yana yatar ancak kendi kendine tekrar toparlanır. İkinci bir fırtına darbesi gemiyi yan yatırır. Açık top lombarlarından içeri su dolar. Vasa, 150 tayfasının en az otuzunu, belki de ellisini de kendisiyle beraber dibe batırır. Vasa’nın tekrar gün ışığını görmesi, 333 yılı bulmuştur.Özel araştırmacı Anders Franzen1950’lerin başlarında Vasa’yı aramaya başlamıştır ve 1956’da Vasa’yı yeniden keşfetmiştir. Vasa sonrası bir başka ziyaret edeceğimiz yer aynı ada üzerindeki 1891 yılında İsveç’in doğal yaşamının korunması amacıyla açılan Skansen Açık Hava Müzesi'dir. Zooloji Parkı, İsveç doğal yaşamını destekleyen merkez içerisinde yüz altmış tarihî odun çiftliği, İsveç kır evleri, hayvanat bahçesi, çiftlik, doğal yaşam parkı, sirk, oyun parkı ve akvaryum tesisi yer almaktadır. Doğanın kalbinde zaman geçirmek ve İsveç kırsal yaşamını yakından tanımak isteyenler için ideal bir gezi planıdır. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
3.GÜN STOCKHOLM

Sabah kahvaltı sonrası tam gün gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Drottningholm Sarayı turuna katılabilirler. İsveç Kraliyet Ailesi'nin evi olan Drottningholm Sarayı, Bahçesi ile beraber UNESCO Kültür Mirası Listesi'nde yer alan saray Lovön Adası üzerinde göl kıyısında konumlandırılmıştır. Sarayın resmi daireleri ziyaretçilere açık olup bazı odaları 17.yy'a ait goblen sanatının göz alıcı örnekleri ile süslüdür. Tarihteki Danimarka - İsveç çekişmesini, sarayın odalarını gezerken çok daha iyi kavramamıza yardımcı olacak yağlı boya resimler göreceğiz. Osmanlı-İsveç ilişkilerinin en yoğun yaşandığı dönem ise erken 18.yy olmakla beraber, sarayın büyük tören salonunda Sultan Abdülmecit'in tam boy yağlı boya bir resmi mevcuttur. Turumuz sonrası oetel dönüş. Serbest zaman. Geceleme otelimizde.
4.GÜN STOCKHOLM-İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından boşaltılması ve transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin belirteceği saatte havalimanına transfer. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK1796 seferi ile saat 17:40'da İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 23:15'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

ÜCRET:
Tur AdıTarihSınıfOtel BilgileriKişi Başıİlave YatakTek KişiÇocuk FiyatlarıDöviz
**SÖMESTRE** Stokholm Türk Hava Yolları 3 Gece
23/01/2020 - 26/01/2020
3* HOTEL
399.00 399.00 519.00
0 - 2 Yaş 190.00
2 - 12 Yaş 389.00
EUR
Otellerimiz ,yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.
FARKLI SINIFLARDAKİ DİĞER PAKET TURLARIMIZ:
Tur AdıTarihSınıfOtel BilgileriKişi Başıİlave YatakTek KişiÇocuk FiyatlarıDöviz
**SÖMESTRE** Stokholm Türk Hava Yolları 3 Gece
23/01/2020 - 26/01/2020
4* HOTEL
449.00 449.00 589.00
0 - 2 Yaş 190.00
2 - 12 Yaş 429.00
EUR
Otellerimiz ,yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:
 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - Stockholm gidiş - dönüş ekonomi sınıfı uçuk bileti
 • Havalimanı vergileri ve havalimanı yer hizmetleri
 • Belirtilen kategori otellerde 3 gece oda kahvaltı (continental) konaklama
 • Panoramik Stockholm şehir turları
 • Havalimanı - Otel - Havalimanı transferleri
 • YAVUZTUR profesyonel Türkçe tur liderliği hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortası)
 • KDV dahildir

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Programlarda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Programa dahil olan yemeklerdeki içecekler
 • Programda dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Ekstra turlar
 • Vize ücreti 120 Euro
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Uçaklardaki fazla bagaj ücretleri
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
Merkez ; Telefon : +90 (362) 432 54 54 Adres : 19 Mayıs Bulvarı No:35 55030 Samsun / Türkiye
Şube (Yeşilyurt AVM) ; Telefon : +90 (362) 439 30 40 Adres : Denizevleri Mah. Atatürk Bulv. No.154 / 2 Atakum / Samsun / Türkiye