BASINDA SAMSUN ONLİNE KATALOG İLETİŞİM
Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
ANA SAYFA HAKKIMIZDA ORGANİZASYON KAMPANYALAR VİZE İŞLEMLERİ UÇAK OTEL
24 Eylül 2017 Pazar Facebook | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr Twitter | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr İnstagram | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
MERKEZ
+90 (362) 432 54 54
ŞUBE (Yeşilyurt AVM)
+90 (362) 439 30 40
» Avrupa Turları
» Gemi Turları
» Yurtdışı Turlar
» Yurtiçi Turlar
Turlarımız / Avrupa Turları / Yurtdışı Turlar
BAŞTANBAŞA BALKANLAR
BAŞTANBAŞA BALKANLAR
650 €
25.09.2017 / 02.10.2017 Kontenjan Yok Kontenjan Yok
25 EYLÜL – 02 EKİM 2017 / VİZESİZ
AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL/TÜM TURLAR DAHİL/OHRİD TEKNE TURU DAHİL/GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİL

1.GÜN (25 EYLÜL 2017 PAZARTESİ) İSTANBUL - BELGRAD

Saat 05:40’ta Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalnde buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından saat 07:40’ta THY TK1081 sefer sayılı uçuş ile Belgrad’a hareket. Saat 08:20’de Belgrad'a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından özel aracımızla panaromik Belgrad turumuz için havalimanından hareket ediyoruz. Beyaz şehir anlamına gelen Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen,Belgrad panoramik turumuz sırasında Osmanlı eseri olan Kalemegdan(Kale Meydanı),Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi,Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) çeşmesi,Belgrad galibi heykeli,Fikirbayır,Stambol(İstanbul) Kapısı,Askeri müze,Saat Kapı ve müzesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta,Bayraklı Camii ,meşhur dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, Cumhuriyet meydanı görülecek yerlerdendir. Turumuzun ardından otelimize hareket. Akşam yemeğimizin ardından geceleme Belgrad’ta ki otelimizde.

2.GÜN (26 EYLÜL 2017 SALI) BELGRAD - SARAYBOSNA

Otelde erken kahvaltı sonrası iki asır boyunca Balkanlar’ın kültür başkentliğini yapmış, 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar’ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen koruyan Saraybosna panoramik şehir turumuzda;Yüce Bilge Aliya’nın mezarı, meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914’te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz Ferhadiye Caddesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeğinin ardından geceleme Saraybosna’da bulunan otelimizde.*Savaş Tüneli ziyareti bugüne yetişmezse ertesi sabah 9 da gerçekleşecektir.

3.GÜN (27 EYLÜL 2017 ÇARŞAMBA): SARAYBOSNA - POÇİTEL - MOSTAR

Otelde alacağımız çok erken kahvaltı sonrası. Poçitel’e geçiyoruz.16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Poçitel,küçük çocukların bile Türkçe konuştuğu otantik köy gezisinden sonra Mostar’a varış. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek’i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek’in en büyük şehri Mostar’ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii,Eski Hamam göreceğimiz yerler. Mostar’ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından konaklama Akşam yemeğinin ardından geceleme Mostar’daki otelimizde.

4.GÜN (28 EYLÜL 2017 PERŞEMBE) MOSTAR - TREBİNJE - KOTOR - BUDVA - ULCİN

Otelde alacacağımız kahvaltı sonrası Stolac yolundan Trebinjeye varıyoruz.Kahve molası sonrası Yeni Hersek’e doğru yola çıkıyoruz.Devamında ise Kotor Körfezinin nefes kesen manzarası eşliğinde kısa bir yolculuğun ardından, Kotor’a varıyor burada eski şehir gezimizi yapıyoruz.Devamında ise sosyetenin uğrak yeri ve son dönemin gözde tatil cenneti Budva’ya varış.Panoramik turumuza başlıyoruz. Eski şehir,kale,yat limanı göreceğimiz yerlerden sonra dar sokaklarıyla ünlü Budva’da serbest zaman. Devamında Podgorica’ ki otelimize hareket. Akşam yemeğimizin ardından geceleme Podgorica’daki otelimizde.

5.GÜN (29 EYLÜL 2017 CUMA) PODGORİCA - TİRAN - OHRİD

Otelde erken alacacağımız kahvaltı sonrası Arnavutluk’a doğru yola çıkıyoruz. Geçişimizden sonra İşkodra’yı panoramik olarak gördükten sonra Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Şehirdeki keşif noktalarımız Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve meydanı,Milli Müze, opera ve bale binası görülecek yerler arasında sonrasında ise UNESCO’nun Doğa ve Kültür Mirası Listesi’ndeki, Arnavutluk ile Makedonya arasında sınır oluşturan, muhteşem Ohri Gölüne doğru yola çıkıyoruz.Makedonya geçişimizden sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam müzikli/eğlenceli yemeğimizin ardından Geceleme Ohrid’deki otelimizde.

6.GÜN (30 EYLÜL 2017 CUMARTESİ) OHRİD - STRUGA - OHRİD

Oteldeki kahvaltımız sonrası ilk durağımız Struga. Ohrid Gölü’nün batı kıyısı yönünde ilerleyip, göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga’ya varıyoruz.. Müslüman Arnavutların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda, Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Şairler Parkı,Çarşı ve Hasan Baba Tekkesi göreceğimiz yerler. Turun ardından Ohrid şehrine transfer ve gezimize başlıyoruz. Kiril Alfabesi’ni geliştirmiş olduklarına inanılan 9.yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anitı Ohri Müzesi, Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Bakire Meryem Kilisesi, 13. yüzyıl Doğu Hıristiyanlığı’nın en görkemli mabedlerinden Aziz Bogorodica Perivleptos, Heykeller Galerisi, Samoil Kalesi, Aziz Panteleimon Manastırı, Çınar Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları.Serbest zaman sonrası otelimize geçiş. Akşam müzikli/eğlenceli yemeğimizin ardından konaklama Ohrid’teki otelimizde

7.GÜN (01 EKİM 2017 PAZAR) OHRİD - RESNE - MANASTIR - KALKANDELEN - ÜSKÜP

Sabah erken alınacak kahvaltıdan sonra Manastır’a doğru yola çıkıyoruz.İlk durağımız 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan Resne. Burada Niyazi Bey’in Fransa’daki Château de Chenonceau’yu örnek alarak yaptırdığı evi ziyaret edeceğiz.Sonrasında ise Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a (Bitola) varıyoruz. Makedonca’da da Manastır anlamına gelen `Bitola’ adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Camii göreceğimiz yerler arasında. Manastır’da ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi’ni de ziyaret etme şansını bulacağız.Serbest zamanın ardından,Manastır sonrasında Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız ise yolumuz üzerinde ki Üsküp’e 1 saatlik mesafedeki, Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılmış şirin bir kasaba şehri olan Kalkandelen’e (Tetovo) geçtikten sonra, dönemin buradaki Bektaşî merkezi Harabati Baba Tekkesi’ni ve Alaca Cami’yi gezeceğiz.Sonrasında Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan Üsküp’e hareket.Varişimizla otelimize yerleşiyoruz. Akşam müzikli/eğlenceli yemeğimizin ardından geceleme Üsküp’teki otelimizde.

8.GÜN (02 EKİM 2017 PAZARTESİ) ÜSKÜP - İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Osmanlı İmparatorluğunun 500 seneden fazla hüküm sürdüğü ve hala eser ve Müslüman nüfusuyla eski zamanları yaşatmayı başarmış Makedonya’yanın başkenti Üsküp’te ki turumuza Üsküp Kalesini dışarıdan görüyoruz.Devamında tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türkçarşısı,Çarşıdaki kuyumcular sokağı, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii,Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, ve devamında 16.yy’dan kalma 2.Sultan Murat tarafından başlatılan,Fatih Sultan Mehmet tarafından bitirilmiş olan Vardar nehri üzerine kurulu olan Taş Köprü ile başlıyoruz.Devamında Üsküp Meydanı, Yunanistan ile diplomatik sorun olan devasa Büyük İskender heykeli,Kral Samuel heykeli, Rahibe Teresa Anıtı,Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır.serbest zaman ve havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından saat 20:55’te İstanbul Atatürk Havalimanı’na hareket. Saat 23:30’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


TARİH                    SEFER NO                    NEREDEN                   NEREYE                 KALKIŞ                 VARIŞ 

25.09.2017               TK1081                       ISTANBUL(AHL)             BELGRAD                 07:40 08:20

02.10.2017               TK1001                        ÜSKÜP                        İSTANBUL(AHL)         20:55 23:30PAKET ÜCRETİ              DBL & TRP ODADA         KİŞİBAŞI TEK KİŞİLİK ODA FARKI

4* - 5* OTELLER                       650 €                                         130 €GİRİŞ                 ÇIKIŞ                      GECE                      ŞEHİR                     OTEL

25.09.2017       26.09.2017                 1                         Belgrad                     Holiday Inn Express 4* V.B.
26.09.2017       27.09.2017                 1                         Saraybosna               Hollywood 4* V.B.
27.09.2017       28.09.2017                 1                         Mostar                      City4* V.B.
28.09.2017       29.09.2017                 1                         Podgorica                  Ramada 4* V.B.
29.09.2017       01.10.2017                 2                         Ohrid                        Belvedere 4* V.B.0
1.10.2017         02.10.2017                 1                         ÜsküpTCC                 Grand 5* V.B.                                          
***Belirtilen oteller aynı kategoride başka bir otelle değiştirilebilir***


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* Türk Hava Yolları İle İstanbul(AHL) – Belgrad / Üsküp – İstanbul(AHL) Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
* Tur Güzergahı Boyunca Transfer
* Tur Güzergahı Boyunca Panoramik Turlar
* Tur Güzergahı Boyunca Türkçe Yerel Rehberlik Hizmeti
* Zorunlu Kotor ve Belgrad Yerel Rehber
* Otellerde 7 Gece Konaklama
* 7 Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği ( 3 Akşam Yemeği Müzikli & Eğlenceli)
* Ohrid Tekne Turu
*Savaş Müzesi ve Manastır Askeri Akademi Giriş Ücretleri
* Ülkeye Ayakbastı Vergileri
* Sehayat Sağlık & Mesleki Sorumluluk Sigortaları
* YAVUZTUR Refakati
* YAVUZTUR Kalite ve Güvencesi


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Yurtdışı Çıkış Harcı ( 15 TL)
* Uçaklarda Meydana Gelebilecek Fazla Bagaj Ücretşeri
* Otellerde Yapılacak Kişisel Harcamalar (PayTV, Tlf, Minibar, Kuru, Temizleme Vb.)
* Öğle Yemekleri ( 1 Öğle Yemeği Programa Dahildir)
* Fıx Menü Akşam Yemeklerinde İçecekler Ve Menü Harici Ekstralar Misafire Aittir.
* Programda Dahil Olduğu Açıkça Belirtilmemiş Her Türlü Hizmet


YVZ
Word'e Aktar | Yazdır
GALERİ
Fotoğraf & Video
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Samsun Grand Atakum Hotel Mutfak Catering TÜRSAB Türkiye Seyahat Acentaları Birliği IATA
Türk Hava Yolları | Turkish Airlines Onur Air Pegasus Havayolları SunExpress Öğer Tours
Merkez
Telefon : +90 (362) 432 54 54 Adres : 19 Mayıs Bulvarı No:35 55030 Samsun / Türkiye
Şube (Yeşilyurt AVM)
Telefon : +90 (362) 439 30 40 Adres : Denizevleri Mah. Atatürk Bulv. No.154 / 2 Atakum / Samsun / Türkiye
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.
Tarih Aralığı
Güvenlik Kodu
Ana Sayfa | Hakkımızda | Organizasyon | Kampanyalar | Vize İşlemleri | Basında | İletişim
Sayfanın tüm hakları şirketimize aittir. 2014 © Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. KA İnternet Bilişim Teknolojileri Tic. Ltd. Şti.