BASINDA SAMSUN ONLİNE KATALOG İLETİŞİM
Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
ANA SAYFA HAKKIMIZDA ORGANİZASYON KAMPANYALAR VİZE İŞLEMLERİ UÇAK OTEL
4 Ağustos 2020 Salı Facebook | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr Twitter | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr İnstagram | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
MERKEZ
+90 (362) 432 54 54
ŞUBE (Yeşilyurt AVM)
+90 (362) 439 30 40
» Avrupa Turları
» Gemi Turları
» Samsun Çıkışlı Turlar
» Yurtdışı Turlar
» Yurtiçi Turlar
Turlarımız / Avrupa Turları / Gemi Turları / Samsun Çıkışlı Turlar / Yurtdışı Turlar / Yurtiçi Turlar / Orta Avrupa Turları / -Erken Rezervasyon Fırsatları- / Rusya Turları / İçerik / Bayram Turları / Mavi Yolculuk Turları
Yılbaşı Beyrut
Yılbaşı Beyrut
449 €
30.12.2015 / 3.01.2016 Kontenjan Var Kontenjan Var
- 4 GECE 5 GÜN - WİNGS OF LUBNAN HAVAYOLLARI İLE

YILBAŞI BEYRUT

4 GECE 5 GÜN WİNGS OF LUBNAN HAVAYOLLARI İLE

30 ARALIK 2015 – 03 OCAK 2016

1.Gün : Sabiha Gökçen  – Beyrut  30 Aralık 2015 Çarşamba

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde saat 13:30'da buluşma. Check-in ve bagaj işlemlerinin ardından Wing of Lebanon Havayolları özel seferi ile saat 15:50’de Beyrut’a hareket. Yerel saat ile 17:40’da Beyrut'a varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından havalimanından hareket ve otelimize transfer. Odalara yerleşme, geceleme Beyrut’da otelimizde.

2.Gün : Beyrut  31 Aralık 2015 Perşembe

Serbest uyanma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz ekstra (90 €) olarak düzenlenecek yemekli Jeita-Harissa-Byblos turuna katılabilirler. Beyrut’a yaklaşık 30 dakika mesafede (20 km) Lübnan dağlarının eteklerinde, Köpek Nehrinin ve vadisinin kenarında yer alan Jeita mağaralarına doğru hareket. Karstik oluşumlar ile şekillenmiş Jeita da, yukarı ve aşağı olmak üzere 2 adet mağara bulunmaktadır. Ziyaretimize araç park alanından yukarı mağaraya teleferik çıkışı ile başlıyoruz. Yukarı mağara 1958 yılında keşfedilmiş olup 2200m uzunluğa sahiptir ve bunun 750m lik bölümü yürüyüş yolu ile ziyaretçilere açıktır. Aşağı mağara ise tarih öncesi dönemlerde insanları barındırmış olmasına karşın yeniden keşfedilmesi 1836 yılına dayanır. Aşağı mağara içindeki gezi elektrik motorlu tekneler ile yapılmaktadır. Mağaralardan geri aşağıya yürüyerek veya mini tren ile inerek aracımızla Harissa’ya hareket. Yaklaşık 15-20 dakikalık yolculuk ile aracımız Beyrut’un komşusu sayfiye şehri Jounie’ye varacak. Havanın müsait ligine göre 2 farklı teleferik ile yaklaşık 650m yüksekte yer alan Harissa’ya çıkış. Tepede 1908 yılında küçük bir kilise üzerine monte edilen 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana heykeli bizleri karşılayacak. Heykelin arkasında yer alan büyük katedral ise dışarıdan sedir ağacı, içeriden Fenike gemisi görüntüsü veren ve yarışma sonucu seçilen mimarisi ile etkileyicidir. Tepeden inişimiz aracımızla tekrar Jounie’ye olacaktır. Buradan yaklaşık 20 dakikalık (18 km) bir yolculuk ile deniz kıyısında yer alan antik Finike liman şehri Byblos’a varış. Şehrin tarihçesi kesin olarak bilinmemekle birlikte 7000 yıl öncesine kadar uzanmakta olduğu bilim adamlarınca tahmin edilmektedir. Büyük bir ticaret limanı olan Byblos zamanında antik Mısır ile gelişmiş olan ticari ve kültürel ilişkileri sebebi ile bölgede papirüs ticaretine hâkim bir kent idi. Bu sebeple de şehre Yunanca da Papirüs anlamına gelen Byblos adını da yine Yunanlılar vermiştir. Bugünkü modern Latin, Arap ve Yunan alfabesinin temeli olan ilk lineer alfabeyi de bulanlar Finikeliler olmuştur ve alfabe ile ilgili en eski eser Byblos da bulunmuştur. Turumuzun bitiminde otele transfer. Yeni yılınızı en içten dileklerimizle kutlarız. Hoş geldin 2016…

3.Gün : Beyrut  01 Ocak  2016 Cuma

Serbest uyanma ve kahvaltının ardından öğlen saat 14:00’de şehir turu için otelimizden hareket ile birbirinden şık kafeler, restoranlar ve ünlü markalar ile Paris sokaklarını hatırlatan Solidere'e (Downtown) gidiyoruz. Bu bölgede inşa, onarım, düzenleme ve güzelleştirme çalışmalarını üstlenen firma olan Solidere bu bölgeye güncel ismini verirken aynı zamanda çalışmalar esnasında Roma dönemine ait çeşitli eserler bulmuş ve günümüzde modern şehir yapısı içerisinde bunları ziyarete açmıştır. Aracımızdan inerek ve yürüyerek gezeceğimiz bu bölgede, saat kulesi ile meşhur Nejmeh Meydanı, meydanda yer alan tarihi Ortodoks kilisesi, tarihi Roma Hamamı kalıntıları, Osmanlı döneminde kışla olarak inşa edilen ve günümüzde Başbakanlık ve Parlamento olarak görev yapan binaları, Birleşmiş Milletler Binası, Lübnan’ın yeniden yapılanmasında önemli rol oynayan eski başbakan Refik Hariri’nin mezarı ve Mohamed El-Amin camisi göreceğimiz yerlerin başında yer alıyor. Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman.  Geceleme Beyrut’da otelimizde.

4.Gün : Beyrut  02 Ocak  2016  Cumartesi

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra (90 €) olarak düzenlenecek öğle yemekli Baalbeck-Anjar-Ksara turuna katılabilirler. Beyrut’a yaklaşık 2 saatlik mesafede (90 km) Lübnan dağlarının arkasındaki Bekaa vadisi üzerinde yer alan ve tarihçesi 9000 yıl öncesine dayanan Baalbeck şehrine hareket. Heliopolis olarak da bilinen Baalbeck, Roma İmparatoru Constantin’in 4.yy da Hıristiyanlığı kabulüne kadar olan dönemde Altın dönemini yaşayarak imparatorluğun gücünü ve ihtişamını göstermek adına başkent Roma’dan sonra inşa ettiği en büyük çok tanrılı dini merkezdir. İçerisinde Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış 3 tapınak bulunur. Bacchus tapınağı dünyada günümüze kadar en iyi korunmuş Roma tapınağıdır. Jüpiter Tapınağı ne yazık ki zaman içerisinde harap olmuş ve toplam Corinthian tarzı 54 sütun üzerine kurulmuş olan tapınaktan günümüze kadar sadece 6 tane sütunu ayakta kalmıştır. Tapınağın 8 adet sütunu ise Bizans İmparatoru Justinian’ın emri ile 532-537 yılları arasında inşası tamamlanan İstanbul’daki Ayasofya Kilisesinin yapımında kullanılmıştır. Şehirde ilk arkeolojik kazılar 1898 yılında Osmanlının izni ile Alman Kayzeri 2. Wilhem zamanında başlamıştır. Burada yapacağımız gezimiz sonrasında doğal mağaralarda yer alan şarap mahzenleri ile ünlü Ksara şatosuna geçeceğiz. Günümüzde hala kullanımda olan mağaraları gezdikten sonra 1857 yılından beri ürettikleri şaraplardan tatma ve satın alma imkânımız olacak. Bekaa vadisi üzerindeki yolculuğumuzu sürdürerek Anjar kasabasına hareket. Günümüzde Ermeni diasporasının yoğun olarak yaşadığı bu kasabada, 8.yy da Emevi halifesi Al-Walid ibn Abdel Malek tarafından yaptırılan ve günümüz Lübnan topraklarında bulunan yegâne Emevi eseri olan antik şehri gezeceğiz. Merkezi Şam olan Emeviler, bu şehri yazlık saray ve ticaret merkezi olarak kurmuşlardır. Şehir tüm ülkede sahilde yer almayan tek ticaret şehri olmakla beraber, doğu-batı ve kuzey-güney yönlerinde merkezi bir konumdadır. Anjaar’ı ziyaretimiz sonrasında Beyrut’a otelimize dönüş. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra (75 €) olarak düzenlenecek Lübnan Gecesi'ne katılabilirler. Gecenin sonunda otelimize transfer. Geceleme Beyrut’da otelimizde.

 

5.Gün : Beyrut – Sabiha Gökçen  03 Ocak  2016 Pazar

Sabah otelimizde açık büfe kahvaltı ardından c.out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte Beyrut Havalimanına transfer, Bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Wings Of Lebanon Havayolları özel seferiyle WLB 4112 sefer sayılı özel uçak  ile saat 12:55’de  Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket. 14:00’de varış ve tur sonu.

 

OTELLER

DBL ODADA KİŞİBAŞI

TEK KİŞİLİK ODA

3. KİŞİ

3-12 YAŞ ÇOCUK

0-2 YAŞ ÇOCUK

CHARLES HOTEL vb. 3* (Ain Mreisseh)

449 EURO

619 EURO

459 EURO

449 EURO

150 EURO

WH HOTEL 4* vb. (Hamra)

549 EURO

699 EURO

539 EURO

499 EURO

150 EURO

ROTANA HOTEL 5* vb. (Hamra)

599 EURO

789 EURO

579 EURO

569 EURO

150 EURO

 

 

Paket Fiyata Dahil Hizmetler :

  • Wings   Havayolu ile   ekonomi sınıfı uçak biletleri
  • Havalimanı vergileri,
  • Seçilen Otel’de 4 gece kahvaltı dahil konaklama
  • Yarım günlük panoramik Beyrut şehir turu
  • Türkçe Rehberlik Hizmeti

 

Paket Fiyata Dahil olmayan Hizmetler :

  • Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
  • Seyahat Sigortası
  • Kişisel harcamalar,  öğle ve akşam yemekleri ,Mini bar ücretleri.
  • Kişisel Harcamalar

*** Pasaportunda İsrail girişi olan misafirlerimiz Lübnan'a giriş yapamamaktadır.***

Havayolu tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve oluşabilecek rötarlardan Yavuztur sorumlu değildir.Yavuztur , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Yavuztur  sorumlu tutulamaz. Yavuztur  gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Yavuztur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Yavuztur   sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. Bölgedeki extra tur ücretleri katılım sayısına göre değişkenlik gösterebilir.

Word'e Aktar | Yazdır
GALERİ
Fotoğraf & Video
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Samsun Grand Atakum Hotel Mutfak Catering TÜRSAB Türkiye Seyahat Acentaları Birliği IATA
Türk Hava Yolları | Turkish Airlines Onur Air Pegasus Havayolları SunExpress Öğer Tours
Merkez
Telefon : +90 (362) 432 54 54 Adres : 19 Mayıs Bulvarı No:35 55030 Samsun / Türkiye
Şube (Yeşilyurt AVM)
Telefon : +90 (362) 439 30 40 Adres : Denizevleri Mah. Atatürk Bulv. No.154 / 2 Atakum / Samsun / Türkiye
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.
Tarih Aralığı
Güvenlik Kodu
Ana Sayfa | Hakkımızda | Organizasyon | Kampanyalar | Vize İşlemleri | Basında | İletişim
Sayfanın tüm hakları şirketimize aittir. 2014 © Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. KA İnternet Bilişim Teknolojileri Tic. Ltd. Şti.