BASINDA SAMSUN ONLİNE KATALOG İLETİŞİM
Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
ANA SAYFA HAKKIMIZDA ORGANİZASYON KAMPANYALAR VİZE İŞLEMLERİ UÇAK OTEL
23 Ekim 2020 Cuma Facebook | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr Twitter | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr İnstagram | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
MERKEZ
+90 (362) 432 54 54
ŞUBE (Yeşilyurt AVM)
+90 (362) 439 30 40
» Avrupa Turları
» Gemi Turları
» Samsun Çıkışlı Turlar
» Yurtdışı Turlar
» Yurtiçi Turlar
Turlarımız / Samsun Çıkışlı Turlar / Yurtiçi Turlar / İçerik
ADANA - MERSİN - TARSUS - SİLİFKE TURU / TARİHİ SİZ BELİRLEYİN
ADANA - MERSİN - TARSUS - SİLİFKE TURU / TARİHİ SİZ BELİRLEYİN
2950 TL
1.11.2020 / 3.09.2021 Kontenjan Var Kontenjan Var
PEGASUS HAVAYOLLARI İLE !!

PEGASUS HAVA YOLLARI ile

ADANA – MERSİN – TARSUS – SİLİFKE TURU

3 GÜN 2 GECE KONAKLAMALI

 

1.GÜN: SAMSUN - ADANA GİDİŞ UÇUŞU VE ADANA ŞEHİR TURU: Siz saygıdeğer misafirlerimizle saat 13.45’de Samsun Çarşamba Havalimanında buluşma. Pegasus Hava Yolları’na ait PC3691 sefer sayılı uçuşu ile 15.45’de Adana Şakir Paşa Havalimanına hareket ediyoruz. 17.00’da varışımızın ardından bizleri bekleyen aracımıza geçip, Adana şehir merkezine giderek Sabancı Merkez Camii ve Taş Köprüyü panoramik olarak görüyoruz ardından Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: SABANCI MERKEZ CAMİİ – TAŞKÖPRÜ – BÜYÜK SAAT KULESİ – RAMAZANOĞLU KONAĞI - TARSUS – YEDİ UYURLAR (ESHAB-I KEYF) – NUSRAT MAYIN GEMİSİ – DANYAL PEYGAMBER MAKAMI – KLEOPATRA KAPISI – KIRKKAŞIK BEDESTENİ – MERSİN: Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında Adana şehir turumuza başlamak üzere Sabancı Merkez Camii’ne gidiyoruz. 1998 yılında ibadete açılan, Balkanların ve Orta Doğu'nun en büyük camisi olarak kabul edilen bu muhteşem yapıyı rehberimizin anlatımlarıyla ziyaret ettikten sonra Seyhan Nehri’nin kıyısından yapacağımız kısa bir yürüyüşle ülkemizin en büyük şehirlerinden biri olan Adana’nın simgesi olan tarihi Taş Köprü’ye geçiyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Büyük Saat Kulesi, Ramazanoğlu Konağı’nı görüp öğle yemeğimizde şehrin muhteşem lezzetlerini tatmak üzere molamızı veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Adana’daki turumuzu bitirip Tarsus’a geçiyoruz. Eski bir yerleşim olan Tarsus zengin kültürü ile dikkat çekmektedir. Tarsus’ta gezimize Eshab-ı Keyf (Yedi Uyurlar) Mağarası ile başlıyoruz. Eshab-ı Keyf diye adlandırılan ve kutsal kişiler olarak bilinen, Hıristiyanlarca 7, Müslümanlarca 8 evliya olarak kabul edilen Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Debernuş ve Kefeştetayuş adındaki yedi genç ve köpekleri Kıtmir’e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan mağarayı ziyaret ediyoruz. Mağaradaki gezimiz sonrası Tarsus merkeze varıyor ve Çanakkale Savaşlarında vermiş olduğu hizmetle tüm dünyanın dikkat kesildiği Nusrat Mayın Gemisi ilk durağımız oluyor. Ardından Mısır'ın ünlü kraliçesi Kleopatra'nın sevgilisi Romalı General Antonius ile Tarsus'da buluşmak üzere geldiklerinde şehre girdikleri kapı olan Kleopatra Kapısını görüyoruz. Anadolu kültüründe önemli yeri olan Şahmeranın öldürüldüğüne inanılan Şahmeran Hamamını faal bir hamam olması sebebiyle dışarıdan görüp Eski Sokaklarda dolanıp Tarihi Tarsus Evleri arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında tam yerinden nar ekşisi ve cezerye alıyoruz. Sonrasında gezimizi, sırasıyla, Danyal Peygamber Makamı, Kırkkaşık Bedesteni, Bilal Habeşi’nin Makamı ve son olarak St. Paul kuyusu ile tamamlayıp Mersin’de bulunan otelimize gitmek üzere yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN: ERDEMLİ – CENNET–CEHENNEM OBRUKLARI – ASTIM MAĞARASI – KANLI DİVANE VE ELAUSİA SEBASTE ANTİK KENTLERİ – KIZ KALESİ – SİLİFKE -  ŞAKİRPAŞA HAVALİMANI - SAMSUN: Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Erdemli’ye gitmek üzere yola çıkıyoruz. Keyifli yolculuğumuz sonrasında dünyaca bilinen Cennet – Cehennem Obruklarını görüp Astım Mağarasını gezmek için vereceğimiz serbest zaman sonrasında hikayesini rehberimizden dinlerken büyüleneceğiniz, günümüzde hala akustiğinin çok iyi olması sebebiyle konserlere ev sahipliği yapan ama ilk olarak 3’üncü yüzyılda kurulmuş olan Kanlı Divane Antik Kenti’ni geziyoruz. Burada o dönem suçluların atıldığına inanılan ölüm çukurunu, kaya rölyefleri, Hristiyanlığın kabulü sonrasında işlevselliği değişen çeşitli dini yapıları, ölüm kulesini ve antik dönem mezar kalıntılarını ve diğer anıtsal eserleri geziyoruz. Ardından Elausia Sebaste Antik Kentini görüyoruz ve Mersin’in simgelerinden olan meşhur Kız Kalesi önünde hatıra fotoğraflarımızı çekip öğle yemeği için molamızı veriyoruz. Elbette Mersin’in meşhur tantunisinin tadına baktıktan sonra silifke’yi geziyoruz. Antik Roma Yolu ve Köprüsü,  Apollon Tapınağı ve su Sarnıcı – Silifke Kalesi… bu güzel şehirden ayrılarak Adana’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Adana’ya varışımız ile birlikte Şakir Paşa Havalimanı’na geçiyoruz. Pegasus Hava Yolları’na ait PC3690 sefer sayılı uçağı ile 18.40’da Samsun Havalimanına hareket. 19.45’de Samsun Çarşamba Havalimanına varışımız ile siz değerli misafirlerimizle başka bir YAVUZTUR organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

 

Kişi Başı 2.950,00 TL den Başlayan Fiyatlarla

 

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER:

* 2 Gece Konaklama

* 2 Adet Sabah Kahvaltısı

* 2 Adet Akşam Yemeği

* Pegasus Hava Yolları İle Samsun – Adana Uçak Bileti

* Pegasus Hava Yolları İle Adana - Samsun Uçak Bileti

* Çevre Gezileri

* Kişi Sayısına Bağlı Olarak Araçlar İle Ulaşım

*  Rehberler Eşliğinde Gezi

* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

* YAVUZTUR Güvencesi

* YAVUZTUR Kalite ve Farkı

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:

* Ücrete Dahil Olan Hizmetlerin Dışında Kalan Tüm Yemek ve İçecekler

* Müze Ören Yeri Girişleri

* Tekne Turu

* Tüm Özel Harcamalar

* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Word'e Aktar | Yazdır
GALERİ
Fotoğraf & Video
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Samsun Grand Atakum Hotel Mutfak Catering TÜRSAB Türkiye Seyahat Acentaları Birliği IATA
Türk Hava Yolları | Turkish Airlines Onur Air Pegasus Havayolları SunExpress Öğer Tours
Merkez
Telefon : +90 (362) 432 54 54 Adres : 19 Mayıs Bulvarı No:35 55030 Samsun / Türkiye
Şube (Yeşilyurt AVM)
Telefon : +90 (362) 439 30 40 Adres : Denizevleri Mah. Atatürk Bulv. No.154 / 2 Atakum / Samsun / Türkiye
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.
Tarih Aralığı
Güvenlik Kodu
Ana Sayfa | Hakkımızda | Organizasyon | Kampanyalar | Vize İşlemleri | Basında | İletişim
Sayfanın tüm hakları şirketimize aittir. 2014 © Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. KA İnternet Bilişim Teknolojileri Tic. Ltd. Şti.