BASINDA SAMSUN ONLİNE KATALOG İLETİŞİM
Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
ANA SAYFA HAKKIMIZDA ORGANİZASYON KAMPANYALAR VİZE İŞLEMLERİ UÇAK OTEL
25 Şubat 2020 Salı Facebook | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr Twitter | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr İnstagram | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
MERKEZ
+90 (362) 432 54 54
ŞUBE (Yeşilyurt AVM)
+90 (362) 439 30 40
» Avrupa Turları
» Gemi Turları
» Samsun Çıkışlı Turlar
» Yurtdışı Turlar
» Yurtiçi Turlar
» Kayak Turları
Turlarımız / Yurtdışı Turlar / İçerik
GÜNEY AFRİKA CUMHURİYETİ & ZİMBABWE & BOTSWANA
GÜNEY AFRİKA CUMHURİYETİ & ZİMBABWE & BOTSWANA
1699 $
29.02.2020 / 10.03.2020 Kontenjan Var Kontenjan Var
Cape Town (3) (Ümit Burnu, Stellenbosch, Houtbay) Sun City (2) (Pilanesberg’de Safari, Aslan Parkı) / Johannesburg (1) (Lesedi Köyü) Victoria Şelaleleri (2) (Botswana’da Safari)

29 ŞUBAT 2020 CUMARTESİ: İSTANBUL / DUBAI / CAPE TOWN

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Golden Bay Tour kontuarı önünde saat 13:45’de buluşma. Golden Bay Tour rehberinin misafirlerimize gerekli evrak ve seyahat belgelerini vermesinin ardından, sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Ardından Emirates Havayolları’na ait EK124 nolu sefer ile saat 16:30’de Dubai’ye ve burada yapılacak bir aktarma ile kıtanın en ucundaki en büyük şehir olan Cape Town’a hareket. Geceleme uçakta.

 

01 MART 2020 PAZAR: CAPE TOWN

Yerel saat ile 11:45’de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize gitmeden evvel ünlü Masa Dağına çıkacağız. (Hava şartları müsait olduğu takdirde Teleferik ile çıkış - bu dağa çıkış için havanın açık ve bulutsuz olması gerekmektedir.) Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşamüzerine doğru rehberiniz ile birlikte Cape Town’un en canlı ve en önemli bölgesi olan Victoria & Alfred’e yürüyerek gidip alışveriş yapabilir ya da burada bulunan barlarda içkilerinizi yudumlayıp, yemek yiyip okyanus manzarasını seyredebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

 

02 MART 2020 PAZARTESİ: CAPE TOWN (STELLENBOSCH & VINEYARDS)

Sabah alınacak açık büfe kahvaltıdan sonra Cape Town şehrini tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Masa Dağı, Bartolomeus Heykeli, Company Gardens, Jan Van Ribbeck Heykeli, Saint George Katedrali, Malay Mahallesi göreceğimiz yerler. Şehir turundan sonra arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Stellenbosch & Vineyards turuna iştirak edebilirler. Bu turumuzda dünyanın hatırı sayılır şarap üreticilerinden biri olan Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en özel bağlarını ve bununla birlikte Hollanda’lı göçmenlerin hala o eski gelenek ve görenekleri ile yaşadıkları Stellenbosch’u ziyaret edeceğiz. Yüzyıllardır şarap yolu diye de adlandırılan bu turda çok ucuza çok kaliteli hediyelik şaraplar satın alabilirsiniz. Ayrıca vaktimiz kaldığı takdirde Spier’de Afrika Kartallarını gözlemleyebileceğimiz bir kuş Rehabilitasyon merkezini de ziyaret edeceğiz. Geceleme otelimizde.

03 MART 2020 SALI: CAPE TOWN (ÜMİT BURNU)

Sabah alınacak açık büfe kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği yemekli ve kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ettiğimiz fokların yaşadığı Houtbay Adası, ünlü Chapmans Tepeleri ve Atlantik Okyanusu ile Hint Okyanusu’nun birleştiği nokta olan ünlü denizci, kâşif Vasco de Gama’nın geçtiği Ümit Burnu turuna katılabilirler. Bu turda ayrıca Cape Point’teki dünyanın en yüksek fenerini ve Boulders Beach’teki penguenleri göreceksiniz. Öğle yemeği dahil olan bu turda yemeğimizi deniz kenarında yerel bir restoranda açık havada alacağız. Öğle yemeğinin ardından Ümit Burnu ve Cape Point’te füniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Turumuzun ardından otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

04 MART 2020 ÇARŞAMBA: CAPE TOWN / SUN CITY

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra yerel havayollarına ait MN456 nolu sefer ile saat 08:50’de Johannesburg Lanseria havalimanına hareket. Yaklaşık 2 saatlik bir uçuştan sonra varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile palmiye ağaçları, suni gölleri, suni denizleri ve plajlarıyla beraber kumarhane, lüks oteller, golf şampiyonası merkezi ve Afrika’nın incisi olarak bilinen Sun City’e transfer. Burası inanılması çok güç şartlar altında Kıta Afrika’sında muazzam paralar harcanarak yoktan var edilmiş tüm dünyadan turistlerin akın ettiği bir kumar ve eğlence merkezidir. Yol üzerinde dileyenler ekstra olarak Aslan Parkını ziyaret edebilirler. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam üzerine doğru yürüyerek Sun City’i tanıtan bir keşif turu yapacağız. Akşam yemeği serbest olarak alınacaktır. Geceleme otelimizde.

 

05 MART 2020 PERŞEMBE: SUN CITY

Sabah erkenden Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en güzel Safari Parklarından biri olan Pilanesberg’e hareket. Yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuğundan sonra varış. (Bu park Sun City’e bitişik olup, 2005 senesinde Dünya Turizm Örgütü tarafından Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en iyi Safari Parkı seçilmiştir.) Açık araçla yapacağımız yaklaşık 2 - 3 saatlik safari sırasında kendi doğal yaşamları içerisinde 5 büyükler diye adlandırılan aslan, leopar, fil, gergedan ve bufalo, ayrıca zebra, zürafa, antilop gibi 54 farklı memeli türünü sabahın erken saatinde kendi doğal alanlarında beslenirken görme şansımız olacak. Dinlenmek ve otelimizin imkanlarından istifade etme için serbest zaman. Akşama doğru dileyenler safariyi ekstra olarak tekrarlayabilirler. Geceleme otelimizde.

 

06 MART 2020 CUMA: SUN CITY / JOHANNESBURG / ISTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından ülkenin en kozmopolit, en modern ve en büyük şehri Johannesburg’a hareket. Yolda arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Lesedi Kültürel Köyü turuna katılabilirler. Bu tema köyde, Güney Afrika bozkırlarında yaşayan kabilelerin gelenekleri ve yaşam tarzları hakkında gösteriler izleyip yaşam alanlarını gezebileceğiz. Zulu’ların savaş mızrakları ve samimi kulübeleri, Xhosa’ların mükemmel örülmüş çatıları ve kendilerine özgü beyaz battaniyeleri, Pedi kabilesinin ritmik davul ve ıslıkları, Basotho’ların koni şeklindeki kasketleri, kalın ve renkli battaniyeleri, Nbedele’lerin rengarenk evleri görülecekler arasında. Barbekü alacağımız öğle yemeğimizin ardından kabilelere özgü eşyaların bulunduğu mağazadan alışveriş fırsatımız da olacak. Tur bitiminde Johannesburg’a hareket. Kısa bir yolculuktan sonra varış. Otelimize transfer olmadan önce şehri tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Houghton, Rosebank, Sandton göreceğimiz yerlerden bazıları (yeterli zaman kaldığı takdirde Mandela’nın Evi panoramik olarak görülecektir.) Daha sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

(KISA GÜNEY AFRİKA PROGRAMIMIZA KATILAN MİSAFİRLERİMİZİN OTEL–HAVALİMANI TRANSFERLERİ AYRI OLARAK ÖZEL BİR ARAÇ VE YEREL ŞOFÖR VASITASI İLE YAPILACAKTIR. YEREL ŞOFÖR TRANSFERDEN SORUMLU OLUP, CHECK-IN İŞLEMLERİNDEN SORUMLU DEĞİLDİR)

Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Emirates Havayolları’na ait EK 766 nolu sefer ile 22:20’de Dubai’ye hareket. Burada yapılacak aktarma ile Istanbul’a hareket. 07 Mart Cumartesi günü yerel saat ile 14:45’de varış. Güney Afrika turumuzun sonu.

 

07 MART 2020 CUMARTESİ: JOHANNESBURG / VİCTORİA ŞELALELERİ (ZİMBABWE)

Sabah erken saatte Johannesburg havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra yerel havayollarına ait sefer ile saat 10:50’de 1905 yılında ünlü kaşif ve misyoner Sir David Livingston tarafından keşfedilmiş Zambezi Nehri’nin ve UNESCO tarafından dünya mirası olarak kabul edilen, dünyanın en büyük 3 şelalesinden biri olan doğal şaheser Victoria şelalelerine ulaşmak üzere havalimanına hareket. Kısa bir uçuştan sonra 12:25’de varış. Vize işlemlerinin ardından havalimanında bizleri bekleyen aracımızla Zimbabwe’de bulunan otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek ve çevreyi keşfetmek için serbest zaman. Akşamüzeri gün batımını izlemek için Zimbabwe Nehri üzerindeki bir tekneye binip içkilerimizi yudumlayıp bizlere sunulan snackler’den tadacağız. Geceleme otelimizde.

08 MART 2020 PAZAR: VİCTORİA ŞELALELERİ / (BOTSWANA TURU)

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra çevreyi tanımak ve dinlenmek için serbest zaman. Arzu edenler rehberleri tarafından ekstra olarak düzenlenecek Botswana turuna katılarak tekne ile Chobe Nehri üzerinden yeni bir ülke ziyaret etme şansı, hem de güzel bir Safari yapma şansı yakalayabilirler. Ya da dileyenler ekstra olarak dünyanın en yüksek bungee jumping noktasında bu nefes kesici atraksiyonu yapabilir, helikopter ile gezebilir vb. aktivitelerde bulunabilirler. Akşam yemeği serbest olarak alınacaktır. Geceleme otelimizde.

 

09 MART 2020 PAZARTESİ: VİCTORİA ŞELALELERİ / JOHANNESBURG / DUBAİ

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra muhteşem şelaleleri göreceğiz. Zambiya ve Zimbabwe arasında sınır teşkil etmek suretiyle Nehir üzerinde yer alan Victoria Şelaleleri, adını Kraliçe Victoria’dan almıştır. Yaklaşık 1,7 km genişliğinde ve 128 metre yüksekliğinde olmakla birlikte, üzerinde hiç kaybolmayan bir gökkuşağı bulunmaktadır. Ardından havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra yerel havayollarına ait sefer ile 13:25’de Johannesburg’a hareket ve saat 15:05’de varış. Valizlerimizi almamızın ardından uçuş vaktimiz geldiğinde Emirates Havayolları’nda check-in işlemlerimizi tamamlayacağız. EK1368 nolu sefer ile saat 22:20’de Dubai’ye hareket ve geceleme uçakta.

10 MART 2020 SALI: DUBAİ / İSTANBUL

Yerel saat ile 08:15’de Dubai’ye varış ve burada yapılacak aktarma ile 10:40’da İstanbul’a hareket. Türkiye saati ile 14:45’de İstanbul Yeni havalimanına varış. Turumuzun sonu.

 

 

TOPLAM 07 GECE / 08 GÜN – GÜNEY AFRİKA PROGRAMI

TOPLAM 10 GECE / 11 GÜN – GÜNEY AFRİKA & ZİMBABWE PROGRAMI


FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

*İstanbul / Dubai / Cape Town – / Johannesburg / Dubai / İstanbul arası Emirates Havayolları ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti.

*Cape Town / Johannesburg arası yerel havayolları ile ekonomi sınıfı iç hat uçak bileti.

*Johannesburg / Victoria Falls / Johannesburg arası yerel havayolları ile ekonomi sınıfı uçak biletleri.

*Emirates Havayolları ve yerel havayolunun uçuş ve güvenlik vergileri.

*Cape Town’da 3 gece AC Marriott Hotel’de, Sun City’de 2 gece Soho Hotel’de veya bir benzerinde açık büfe kahvaltı bazında konaklamalar. – (Kısa ve uzun program için geçerlidir.)

*Capetown’da Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri.

*Capetown ve Johannesburg’da yarımşar günlük panoramik şehir turları.

*Capetown’da Masa Dağına çıkış

*Pilanesberg Milli Park’ında üstü açık safari araçları ile 1 adet safari.

*Tecrübeli Golden Bay Tour rehberlik hizmetleri.

*Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası.

Uzun Program için geçerli ek servisler:

*Johannesburg’da 1 gece Park Inn Sandton Hotel’de, Zimbabwe’de 2 gece Cresta Sprayview Hotel’de veya bir benzerinde açık büfe kahvaltı bazında konaklamalar.

*Victoria Şelaleleri - Zambezi Nehrinde tekne ile gün batımı turu ‘Signature Deck’

(Teknede snack tarzı yiyecekler ve içkiler dahildir).

*Araç ile Zimbabwe’de Victoria Şelaleleri turu.

*Programda belirtilen parkur için özel araç ile transferler.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

*Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (minibar, bar, restoran, telefon, kurutemizleme)

*Kişi başına 50 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.

*Zimbabwe’ye girişte ödenecek olan vize ücreti (çift girişli vize ortalama 50USD).

Word'e Aktar | Yazdır
GALERİ
Fotoğraf & Video
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Samsun Grand Atakum Hotel Mutfak Catering TÜRSAB Türkiye Seyahat Acentaları Birliği IATA
Türk Hava Yolları | Turkish Airlines Onur Air Pegasus Havayolları SunExpress Öğer Tours
Merkez
Telefon : +90 (362) 432 54 54 Adres : 19 Mayıs Bulvarı No:35 55030 Samsun / Türkiye
Şube (Yeşilyurt AVM)
Telefon : +90 (362) 439 30 40 Adres : Denizevleri Mah. Atatürk Bulv. No.154 / 2 Atakum / Samsun / Türkiye
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.
Tarih Aralığı
Güvenlik Kodu
Ana Sayfa | Hakkımızda | Organizasyon | Kampanyalar | Vize İşlemleri | Basında | İletişim
Sayfanın tüm hakları şirketimize aittir. 2014 © Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. KA İnternet Bilişim Teknolojileri Tic. Ltd. Şti.