BASINDA SAMSUN ONLİNE KATALOG İLETİŞİM
Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
ANA SAYFA HAKKIMIZDA ORGANİZASYON KAMPANYALAR VİZE İŞLEMLERİ UÇAK OTEL
25 Şubat 2020 Salı Facebook | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr Twitter | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr İnstagram | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
MERKEZ
+90 (362) 432 54 54
ŞUBE (Yeşilyurt AVM)
+90 (362) 439 30 40
» Avrupa Turları
» Gemi Turları
» Samsun Çıkışlı Turlar
» Yurtdışı Turlar
» Yurtiçi Turlar
» Kayak Turları
Turlarımız / Yurtdışı Turlar / İçerik
VİETNAM / KAMBOÇYA / LAOS
VİETNAM / KAMBOÇYA / LAOS
3199 $
2.04.2020 / 13.04.2020 Kontenjan Var Kontenjan Var
Saigon (3) (Mekong Deltası) Siem Reap (2) (Angkor Wat Tapınaklar Zinciri – Tonle Sap Gölü üzerinde tekne gezisi) Luang Prabang (2) / Hanoi (2) (Halong Bay’de Tekne Gezisi)

02 / 03 NİSAN 2020 PERŞEMBE / CUMA: ISTANBUL / HO CHI MINH CITY (VİETNAM)

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Golden Bay Tour – Türk Havayolları kontuarı önünde akşam 23:00’da buluşma. Golden Bay Tour rehberinin misafirlerimize gerekli evrak ve seyahat belgelerini vermesinin ardından, sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Daha sonra Türk Hava Yollarına ait TK 162 no.lu sefer ile 02:00’de dünyada komünizm ve kapitalizmi bir arada yaşayan tek ülke olan, yıllarca Fransız sömürgesi olmuş ve ABD ile yaklaşık 15 sene süren bir savaştan galip çıkmış Vietnam’ın en çok turist çeken, Fransızlar’dan kalma tarihi binaları ile ünlü eski adı Saigon olan Ho Chi Minh City’ye hareket ve yerel saat ile 17.05’de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

 

04 NİSAN 2020 CUMARTESİ: HO CHI MINH CITY (SAİGON) (CU CHI TÜNELLERİ)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Vietnam ile ABD arasında yapılan savaş esnasında Kuzey’lilerin yaklaşık 200 km uzunluğunda yer altına yaptıkları tünelleri, Amerikan askerlerine karşı iptidai yöntemlerle vermiş oldukları kurtuluş mücadelesinin yapıldığı kampları, siperleri göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra dünyanın en fazla motosikletinin bulunduğu Saigon’a dönüp şehri tanıtan panoramik bir tur yapacağız (yaklaşık 3 milyon adet). Gösteri Merkezi (Reunification Hall), Opera Binası, Halk Komitesi Binası (Parlamento) ünlü Continental ve Rex Otelleri, Cholon adlı Çin Mahallesi, Dong Ru Caddesi, eski Başkanlık Sarayı’nı göreceğiz. Akşam yemeğimizi otel dışında yerel bir restoranda alacağız. Yemekten sonra otelimize transfer.  Geceleme otelimizde.

 

05 NİSAN 2020 PAZAR: HO CHI MINH CITY (MEKONG DELTASI)

Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra güzel kent anlamına gelen My Tho’ya özel aracımız ile gidecek, oradan ünlü Mekong Deltasında Vietnamlılarca Dokuz Başlı Ejder Nehri diye bilinen, üzerinde yüzlerce minik adacığın bulunduğu, kolları birer labirent gibi etrafı saran Song Tien Giang nehri üzerindeki Thoi Son Adasını, Vinh Trang Pagodasını ziyaret edecek ve kanallarda minik sampan tipi tekneler ile dolaşacağız. Öğle yemeğimizin ardından Saigon’a dönüş. Saigon’da Vinh Trang Pagodasını ziyaret edeceğiz. Daha sonra dinlenmek ve alışveriş yapmak için serbest zaman. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız.  Geceleme otelimizde.

 

06 NİSAN 2020 PAZARTESİ: HO CHI MINH CITY / SİEM REAP (KAMBOÇYA)

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra K6 809 nolu sefer ile saat 08:20’da uzun yıllar balta girmemiş yağmur ormanlarının içinde saklı kalmış, unutulmuş ve sadece 200 kilometrekarelik alan üzerine kurulu, bağrında dünyanın en büyük tapınaklar zincirini bulunduran Siem Reap’a hareket ve yerel saat ile 09:45’de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile Tonle Sap gölüne transfer ve yerel bir tekne ile göl üzerindeki köyleri ziyaret edeceğiz. Burada yerli halkın ve balıkçıların yaşamlarını nasıl sürdürdüklerine şahit olacağız. Öğleye doğru Siem Reap’a geri dönüş ve öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Turdan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

 

07 NİSAN 2020 SALI: SİEM REAP (KAMBOÇYA)

Sabah alacağımız kahvaltı sonrası özel aracımız ile Siem Reap’ı kapsamlı olarak tanıyacağımız turumuzun ilk kısmına başlayacağız. Bugünkü turumuzda önce Angkor Thom Güney Kapısı, Bayon, Baphuon, Ta Phrom Tapınaklarını, Cüzzamlı Kral Leper ve Fil Teraslarını, ardından etrafı çitlerle çevrilmiş Kraliyet bölgesini gezeceğiz. Daha sonra Phnom Ba Kheng Tepesi’ne çıkarak insanoğlunun dehasının ürünü olan ve UNESCO tarafından dünya mirası olarak kabul edilmiş Angkor Wat’ı güneş batarken muhteşem bir manzara eşliğinde göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

 

08 NİSAN 2020 ÇARŞAMBA: SİEM REAP / LUANG PRABANG (LAOS)

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra serbest zaman. Öğleden sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra yerel sefer ile Güneydoğu Asya’nın bakir ormanlarında saklı, Budizm’in mistisizmi içinde yaşayan Laos’un tapınakları ve rahipleri ile ünlü, büyülü şehri Luang Prabang’a 16:55’de hareket ve 18:25’de varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra kısa bir süre dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

 

09 NİSAN 2020 PERŞEMBE: LUANG PRABANG (LAOS)

(Arzu edenler bu sabah, safran rengi kostümleri ile her sabah gerçekleşen rahiplerin ritüellerine iştirak edebilirler. Bu esnada unutulmaz fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Bu ritüel sabah 05:00 itibari ile gerçekleşmektedir. Makinelerinizi bir gece önceden lütfen şarj ediniz).

Sabah kahvaltısının ardından 20. yüzyılı savaşların arasında geçirmesine rağmen, kendi kültürel değerlerini kaybetmemiş bu güzel şehri tanıtan bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Kraliyet Sarayı Müzesi, Theravada Budizmi’nin dünyadaki en önemli merkezleri olan Visoun, Aham, Mai, Sene ve Xiengthong Tapınakları, muhteşem manzarası ile Phousi Tepesi ve akşamları yerel halkın akın ettiği ünlü akşam pazarı göreceğimiz yerlerden bazıları. Bugün içerisinde öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Turdan sonra otelimize transfer. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

 

10 NİSAN 2020 CUMA: LUANG PRABANG (LAOS) / HANOİ (VİETNAM)

Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra, Luang Prabang turumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Özel otobüsümüzle yapacağımız, tam gün sürecek olan bu gezide el değmemiş doğanın tadını çıkaracağınız Pak Ou mağarasını gezdikten sonra ki burası Laos’lu Budist Hacılar tarafından kutsal sayılmaktadır ve içeride binlerce Buda heykeli bulunmaktadır, dünyada sadece bu coğrafyada bulabileceğiniz eşsiz güzellikteki otantik yerleşim birimleri olan bbab köylerine gidip, buradaki doğayla bütünleşmiş geleneksel Laos hayatına şahit olma fırsatını bulacaksınız. Öğle yemeğimizi tur esnasında piknik şeklinde lunch box’lar da alacağız. Öğleden sonra Khouangsi Şelalelerini, Ban Ouay, Ban Ou ve Ban Thapene adlı etnik Laos’lu köylüleri göreceğiz. Ardından havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra yerel havayollarına ait VN 930 no.lu sefer ile saat 19:10’da Vietnam’ın en kuzeyinde, Çin sınırına çok yakın bir noktada bulunan başkent Hanoi’ye hareket ve yerel saat ile 20:10’da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile akşam yemeğimizi alacağımız restorana transfer. Ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 

11 NİSAN 2020 CUMARTESİ: HANOİ (HALONG BAY)

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Hanoi’yi tanıtan panoramik bir tur yapacağız. İlk önce göl kenarında bulunan Tran Quoc Pagodasını ziyaret edeceğiz. Ardından Vietnam’ın Ho Amcası olarak adlandırılan, bugünkü modern Vietnam’ın kurucusu Ho Chi Minh’in Mozolesini (dışarıdan) ziyaret edeceğiz. Daha sonra UNESCO tarafından koruma altına alınmış dünyada eşi benzeri olmayan, tam 3000 adet minik adacıktan oluşmuş Halong Bay’e sabah erken hareket. (Hanoi’nin 170 km doğusundadır) Bu kültür mirasında san pan tipi çok hoş Vietnam tekneleri ile öğle yemekli güzel bir tur yapacağız. Turumuz esnasında ayrıca geçtiğimiz 10 yıl içerisinde bulunmuş mağaraları da ziyaret edeceğiz. (Öğle yemeği teknede alınacak olup deniz ürünleri ağırlıklıdır). Turdan sonra saat 15.00 – 16:00 saatleri arasında Hanoi’ye hareket. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

 

12 NİSAN 2020 PAZAR: HANOİ / İSTANBUL

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Hanoi şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Turumuz esnasında Fransız Koloni Döneminden kalma 36 birbirini dik kesen küçük caddelerden oluşan Eski Mahalle, İpek Caddesi, Kağıt Caddesi, Ayakkabı Caddesi, Bronz Caddesi ve Pagoda göreceğimiz yerlerden bazıları. Turdan sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Türk Havayolları’na ait TK 165 nolu sefer ile 21:45’de İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.

13 NİSAN 2020 PAZARTESİ: İSTANBUL

Sabah yerel saat ile 04:40’da İstanbul Yeni Havalimanına varış. Turumuzun sonu.

TOPLAM 11 GECE / 12 GÜN

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

*İstanbul / Saigon /- Hanoi / İstanbul arası Türk Havayolları ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti.

*Saigon / Siem Reap / Luang Prabang / Hanoi arası yerel Havayolları ile ekonomi sınıfı tek yön uçuşlar.

*İç ve dış hatlardaki tüm uçuş ve güvenlik vergileri.

* Saigon’da 3 gece Grand Silverland Hotel’de, Siem Reap’da 2 gece Sakmut Boutique Hotel’de, Luang Prabang’da 2 gece Grand Luang Prabang Hotel’de ve Hanoi’de 2 gece Silk Path Hotel’de veya bir benzeri otellerde yatak kahvaltı bazında konaklamalar.

*Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri (bunlardan 1 ya da 2 tanesi yerel şovludur - içki ve meşrubatlar hariç)

*Programda belirtilen tüm turlar ve giriş ücretleri.

*Programda belirtilen tekne gezi ücretleri.

*Tüm havalimanı / otel / havalimanı transferleri.

*Tüm seyahat boyunca bizimle birlikte olacak olan yerel rehberler.

*Tecrübeli Golden Bay Tour rehberlik hizmetleri.

*Zorunlu Türsab sigortası

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

*Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (minibar, telefon, restoran, kurutemizleme, vs.).

*Kamboçya ve Vietnam vize ücretleri (Kamboçya ve Vietnam vizeleri – davetiye ile - sınırda her yolcu tarafından münferiden alınmaktadır. Vize ücreti kişi başı Vietnam için yaklaşık 50 USD, Kamboçya için ise 30 USD olup, vize alımı için 2’şer adet renkli vesikalık fotoğraf gerekmektedir.)

Vietnam ve Kamboçya Vizeleri için Dikkat edilmesi gereken hususlar: Vietnam ve Kamboçya’ya seyahatinizin dönüş itibarı ile en az 9 ay geçerliliği ve kullanılabilir vize için boş sayfaları olan pasaport (boş gümrük sayfaları kabul edilmez) (Vietnam yeşil pasaport sahibi Türk Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır)

*Laos’un ülkemizde temsilciliği bulunmamaktadır. Bunun için Laos vizesi DAVETİYE YÖNTEMİ ile karşı taraftan yani hizmet veren Turizm Şirketi vasıtası ile alınabilmektedir. Bunun için davetiye çıkmasının ardından Laos Vizesini sınır kapısında yerel yetkililer Laos’a vardığınızda pasaportunuza basacaklardır. Laos vize ücreti kişi başına 60 USD olup bu ücreti gümrük görevlisine ödemeniz gerekmektedir. Laos vizesi için 2 adet renkli vesikalık fotoğrafa ihtiyaç vardır. Bu fotoğrafları seyahatiniz esnasında yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.)

Laos Vizesi için Dikkat edilmesi gereken hususlar: Pasaportunuzun Laos’a seyahatinizin başlangıç tarihi itibarı ile en az 9 ay geçerliliği ve vize için boş sayfa mecburiyeti vardır (boş gümrük sayfaları kabul edilmez)

*Yemeklerde alınacak olan içki veya meşrubatlar.

*Kişi başına 50 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.

Word'e Aktar | Yazdır
GALERİ
Fotoğraf & Video
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Samsun Grand Atakum Hotel Mutfak Catering TÜRSAB Türkiye Seyahat Acentaları Birliği IATA
Türk Hava Yolları | Turkish Airlines Onur Air Pegasus Havayolları SunExpress Öğer Tours
Merkez
Telefon : +90 (362) 432 54 54 Adres : 19 Mayıs Bulvarı No:35 55030 Samsun / Türkiye
Şube (Yeşilyurt AVM)
Telefon : +90 (362) 439 30 40 Adres : Denizevleri Mah. Atatürk Bulv. No.154 / 2 Atakum / Samsun / Türkiye
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.
Tarih Aralığı
Güvenlik Kodu
Ana Sayfa | Hakkımızda | Organizasyon | Kampanyalar | Vize İşlemleri | Basında | İletişim
Sayfanın tüm hakları şirketimize aittir. 2014 © Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. KA İnternet Bilişim Teknolojileri Tic. Ltd. Şti.