BASINDA SAMSUN ONLİNE KATALOG İLETİŞİM
Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
ANA SAYFA HAKKIMIZDA ORGANİZASYON KAMPANYALAR VİZE İŞLEMLERİ UÇAK OTEL
23 Eylül 2019 Pazartesi Facebook | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr Twitter | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr İnstagram | Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | www.yavuztur.com.tr
MERKEZ
+90 (362) 432 54 54
ŞUBE (Yeşilyurt AVM)
+90 (362) 439 30 40
» Avrupa Turları
» Gemi Turları
» Samsun Çıkışlı Turlar
» Yurtdışı Turlar
» Yurtiçi Turlar
Turlarımız / Samsun Çıkışlı Turlar / Yurtiçi Turlar / İçerik
DOĞU ANADOLU’NUN GİZLİ HAZİNELERİ
DOĞU ANADOLU’NUN GİZLİ HAZİNELERİ
1350 TL
25.10.2019 / 30.10.2019 Kontenjan Var Kontenjan Var

GELENEKSEL VAN KAHVALTISI, ADİLCEVAZ, TATVAN,
NEMRUT DAĞI KRATER GÖLÜ, GEVAŞ, AKDAMAR ADASI,
AKDAMAR KİLİSESİ, VAN, VAN GÖLÜ, MURADİYE ŞELALESİ,
TENDÜREK GEÇİDİ, İSHAK PAŞA SARAYI, DOĞU BEYAZIT, IĞDIR,
KARS, ANİ, SARIKAMIŞ, ERZURUM /
25 – 30 EKİM 2019


1.Gün : Samsun – Van Yolculuğu : Siz değerli misafirlerimiz ile akşam saatlerinde buluşarak, Urartu uygarlığının kalbi ve doğunun incisi Van’a gitmek üzere yola çıkıyoruz.

2.Gün : Van, Adilcevaz, Ahlat, Nemrut Dağı Krater Gölü, Tatvan: Sabah saatlerinde bölgeye varışımız ile birlikte ilk olarak yöresel kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltımızın ardından Erciş, Adilcevaz üzerinden “Bitlis’te beş minare” türküsü eşliğinde Ahlat ‘a ulaşıyoruz.  Selçuklu Mezarları ‘nı görme fırsatı bulacağımız Ahlat ‘da Volkanik kayalardan yapılan ve Selçuklu mezarları olarak adlandırılan devasa boyutlardaki mezar taşları üzerinde, onlarca sembol ve yazıları görme fırsatı elde ediyoruz. Daha sonra yolculuğumuzu sürdürerek Tatvan ‘a ulaşıyor ve bizi bekleyen (ekstra) minibüslerle Nemrut Dağı Krater Gölü ‘ne çıkıyoruz. Türkiye’nin en büyük krater gölü olan Nemrut Dağı Krater Gölü‘ne ulaşıyoruz. Krater gölünü tepeden görebileceğimiz zirve noktasındaki fotoğraf molamızın ardından krater gölünü ve buhar bacalarını gezme fırsatı buluyor ve aynı yolculuk ile Tatvan ‘a geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Tatvan ‘daki otelimizde.

 

3.Gün : Tatvan, Gevaş, Akdamar Adası, Akdamar Kilisesi, Van Gölü, Van: Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Gevaş ‘a doğru yola çıkıyoruz. 1.5 saat süren yolculuğumuz sonrasında Gevaş 'a ulaşıyor, iskeleden tekneye binerek 25 dakikalık mavi yolculukla Akdamar Adası ’na ulaşıyoruz. İncil ve Tevrat konulu kabartmalarıyla dikkat çeken Kutsal Haç Kilisesi ‘ni olan Akdamar Kilisesi ‘ni geziyoruz. Kilise ziyaretimizin ardından Edremit yolu üzerinden Van Merkezi ‘ne ulaşıyoruz. Urartuların başkenti olarak kabul edilen Van ‘da Kalesi’ni görme fırsatı buluyoruz. Göl kıyısında muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapan Van Kalesi içerisinde Urartulara ait birçok yapının yanı sıra çözümlemeleri yapılmış anıtsal Urartu yazıtlarını da görme imkânı bulacağız. Van’ın meşhur Urartu gümüş sanatı olan Savat ve Arubani sanatları hakkında bilgi almak üzere Gümüş Atölyesi’ne gitme imkânı elde ediyoruz. Birçok Anadolu kültürünün ev sahibi olan Van ‘da İran, Ermeni, Türkmen halı ve kilimleri üzerine detaylı bir bilgilendirme alarak yok olmaya yüz tutan bu sanatın inceliklerini hep beraber öğreniyoruz. Halı, kilim atölyesinin ardından Van'daki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Van ‘daki otelimizde.

 

4.Gün : Van, Muradiye Şelalesi, Doğu Beyazıt, İshak Paşa Sarayı: Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, yola çıkıyor ve Van ‘dan ayrılıyoruz. Sıradaki durağımız Bend-i Mahi Çayı üzerindeki çoşkulu bir şekilde akan Muradiye Şelalesi. Köpürerek dökülen şelalenin manzarasında kahvelerimizi içerek, bol bol fotoğraf çektirme şansı buluyoruz. Verdiğimiz serbest zaman sonrasında volkanik görüntüler eşliğinde Tendürek Dağları içerisinde yapacağımız yolculuk sonrasında 1625 rakımlı Doğu Beyazıt`a geçiyoruz. Çarşısında vereceğimiz alışveriş molasında yan yana sıralanmış Pasajlarda pek çok farklı ürünü normal fiyatlarından çok daha ucuza alma şansını bulabilirsiniz. Serbest zamandan sonra İshak Paşa Sarayı`na çıkıyoruz. 220 yıllık bu saray yapıldığı günden bu yana tüm Doğu Anadolu`nun sembol yapısı olmuştur. Bütün ovaya tepeden bakan konumuyla, birbirinden eşsiz taş işlemeli Anıtsal Kapılarıyla, 116 odalı muhteşem bir saray yapısı bizi bekliyor. Buradaki gezimizin ardından uzunca bir süre Ermenistan sınırına paralel bir şekilde giderek 850 rakımlı Iğdır `a ulaşıyoruz. Dikkatle bakarsanız Erivan`ın Evleri ve sınırımıza çok yakın kurulmuş olan Metzamor Nükleer Santrali`ni de görebilirsiniz. Doğu’nun Çukurova’sı olarak adlandırılan IĞDIR, yüksek dağların arasına sıkıştığı için çevresinden çok daha yumuşak ve ılıman bir havaya sahip olan ovada her türlü sebze ve meyve hatta pamuk bile yetişmektedir. Iğdır`ın sırtını dayamış olduğu, 5137 m. yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı `nı fotoğraflamak için uygun bir noktada durup, fotoğraf molası vereceğiz. Mola sonrasında Kars ‘a doğru yol alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kars ‘daki otelimizde.

5.Gün : Kars, Ani Harabeleri, Sarıkamış : Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, ilk olarak tam Ermenistan sınırında yer alan Ani Harabeleri `ne gidiyoruz. 1000 yıl öncesinin bölgenin en büyük, en zengin şehri olan Ani ’de; Surları, Kapıları, Resimli Kilise, Tigran Honest Kilisesi, Ebul El Menuçehr Camisi, İpekyolu Köprüsü gibi eserleri görerek 2 ülke arasında sınırı oluşturan Arpaçay`a tepeden bakarak bu unutulmaz geziyi tamamlayacağız. Hem doğulu hem batılı özellikleriyle çevresindeki Erzurum, Ağrı, Iğdır gibi illerden kültürel anlamda çok farklı, kıpır kıpır, sokakları hayat dolu bir şehir olan, 1877 yılından sonraki 40 yıl boyunca Rus işgalindeyken yeniden kurulan, Baltık mimarisinin ülkemizde en iyi izlenebileceği merkezlerden birisi olan Kars ’da turumuza başlıyoruz. Birbirini 90 derecelik açıyla kesen sokaklar, cepheleri süslü, kesme taş binaları ile Kars `ı çok sevecek, Kars şehir merkezine bir kartal yuvası gibi tepeden bakan Kars Kalesi, Katedral diye de bilinen 12 Havariler Kilisesi gezilerini yaptıktan sonra serbest zamanda şehir sokaklarında dolaşabilirsiniz. Kars turumuzun bitiminde Doğu Anadolu`nun en büyük şehirlerinden ve aynı zamanda 1900 m. yüksekliğiyle ülkemizin en yüksekteki şehir merkezi ve eski eserlerinin neredeyse tamamı, volkanik, bazaltik kara taştan olan, Erzurum ‘a doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Yolumuz üzerinde Sarıkamış ‘daki şehitliği ziyaret etmeyi unutmuyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Erzurum ‘daki otelimizde.

 

6.Gün : Erzurum : Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, ilk durağımız Cumhuriyete giden yolda Erzurum Kongresi ’ne ev sahipliği yapan Kongre Binası ‘nı görmek oluyor. Ardından çok daha eskilere gidip Kırlangıç Kubbeli Ulu Camii ’yi ve Erzurum ’un sembolü haline gelen; usta ile çırağın söylencesine konu olan Çıfte Mınareli Medrese’yi görüyoruz.  Erzurum 'un ünlü çağ kebabının tadına bakıp (ekstra) turumuzu sürdürüyoruz. Üç Kümbetler ’i ve kentin bir başka gösterişli yapısı Yakutıye Medresesi-Türk İslam Eserlerı Ve Etnografya Müzesi ’ni ve son olarakta Kanuni Sultan Süleyman dönemine ait Mimar Sinan’ın Kıbrıs Fatihi Sadrazam Lalapaşa için yaptığı Lalapaşa Camii ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından oltu ve yöresel hediyelik eşyaların da satışının yapıldığı Rüstempaşa Kervansarayı ’nda alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Turumuzun ardından Samsun’a dönmek üzere yola çıkıyoruz. Yoldaki molalarımızın ardından Samsun’a varış ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka YAVUZTUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

TARİH

2 – 3 Kişilik Odada Kişi Başı Ücret

Tek Kişilik Oda

7 - 12 Yaş

3 - 6 Yaş

0 - 2 Yaş

25 – 30 EKİM 2019

1.350,00 TL

1.750,00 TL

1.000,00 TL

650,00 TL

ÜCRETSİZ

Çocuk İndirimleri 2 Yetişkin Yanında Kalması Durumunda Geçerlidir

ÜCRETE DÂHİL HİZMETLER :
* 4 Gece Konaklama * 5 Adet Sabah Kahvaltısı * 4 Adet Akşam Yemeği * Tüm Çevre Gezileri * Lüks Araçlar İle Ulaşım * Araç İçi İkramlar * Profesyonel Rehberlik Hizmetleri * 1618 Sayılı Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası * YAVUZTUR Kalite ve Farkı

 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER : * Tur Programında Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Gezi ve Eğlenceler * Tüm Öğle Yemekleri * Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler * Tüm Müze Ören Yeri Girişleri * Nemrut Dağı Krater Gölü Ulaşım (Minibüslerle) * Gevaş Akdamar Adası Tekne ile Geçiş * Tüm Özel Harcamalar * Otellerde Kullanılan Hizmetler (Mini Bar, Telefon vb.)

 

Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına Göre Aşağıdaki Şekilde Sınıflandırılır.

OTOBÜSLER : 30 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır

MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı   (cep telefonu kullanılmaz)

NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı  (cep telefonu kullanılmaz.)

MERCEDES Travego/Tourismo 54+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı  (cep telefonu kullanılabilir)

 

MIDIBUSLER : 17 - 30 Kişi Sayılarında Kullanılır

ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

ISUZU SULTAN 35+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

 

MINIBUSLER : 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır

VW VOLT 19+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MERCEDES SPRINTER 19+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Word'e Aktar | Yazdır
GALERİ
Fotoğraf & Video
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Turlardan Kareler
Samsun Grand Atakum Hotel Mutfak Catering TÜRSAB Türkiye Seyahat Acentaları Birliği IATA
Türk Hava Yolları | Turkish Airlines Onur Air Pegasus Havayolları SunExpress Öğer Tours
Merkez
Telefon : +90 (362) 432 54 54 Adres : 19 Mayıs Bulvarı No:35 55030 Samsun / Türkiye
Şube (Yeşilyurt AVM)
Telefon : +90 (362) 439 30 40 Adres : Denizevleri Mah. Atatürk Bulv. No.154 / 2 Atakum / Samsun / Türkiye
Ön Rezervasyon Formu
Bilgilerimiz tarafımıza iletildikten sonra bilgilendirme için, en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.
Tarih Aralığı
Güvenlik Kodu
Ana Sayfa | Hakkımızda | Organizasyon | Kampanyalar | Vize İşlemleri | Basında | İletişim
Sayfanın tüm hakları şirketimize aittir. 2014 © Yavuztur Seyahat Acentesi - Yavuz Turizm Otelcilik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. KA İnternet Bilişim Teknolojileri Tic. Ltd. Şti.